PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=824632}
6,7 38 346
ocen
6,7 10 1 38346
6,1 7
ocen krytyków
The Highwaymen
powrót do forum filmu The Highwaymen

Powolne i kameralne kino drogi. Fabuła jest powszechnie znana, więc siłą rzeczy mało tu suspensu. Ale rzecz jest świetnie zagrana przez Costnera i Harrelsona, ukazuje inną perspektywę znanej historii: z punktu widzenia strażników Teksasu, którzy w filmie "Bonnie i Clyde" ukazani zostali jako tchórzliwi, niekompetentni i godni pogardy - zresztą taka opinia jest ogólnie bardzo popularna. Twórca "The Highwayman" oddaje szacunek stróżom prawa, skupia się na moralnych aspektach polowania i stawia niewygodne pytania widzom:

Recenzja: http://kulturacja.pl/2019/03/recenzja-the-highwaymen-netflixa/

ocenił(a) film na 7
Recenzje_Simona

Dobrze się oglądało. Dawno temu widziałam "Bonnie i Clyde" z Dunaway i Bettym, bohaterowie byli przedstawieni z perspektywy odbioru przez im współczesnych ludzi. Jako ludzie odważni, fajni, prawie jak Robin Hood, a stróże prawa jako nieudacznicy. Tutaj mamy odwrotną sytuację. Bonnie i Clyde są bezlitośni, okrutni a 2 stróże prawa całkiem inteligentni ;) Uważam, że to jeden z lepszych filmów Netflixa.

ocenił(a) film na 9
Recenzje_Simona

Widać, że Netflix poważnie podszedł do tematu. Film naprawdę bardzo dobry, jeden z lepszych na tym portalu. Świetna gra aktorów. Autorzy filmu nie robili wody z mózgu widzom, jak w Bonnie & Clyde, który nie miał wiele wspólnego z rzeczywistością i prawdziwym charakterem przestępców przedstawionych w tamtym filmie.

Recenzje_Simona

Nie bardzo zrozumiałem, dlaczego w oczach mieszkańców Bonnie i Clyde byli bohaterami? Przecież poza obrabianiem banków, mordowali niewinnych ludzi.

ocenił(a) film na 9
bubs0n

Wielki kryzys. Wielka frustracja, bieda i nienawiść do estabiszmentu, bankierów i stróżów prawa. Potrzeba posiadania własnych bohaterów ludowych na miarę Robin Hooda i Janosika.

ocenił(a) film na 7
Recenzje_Simona

Pelna zgodna, bardzo solidna porcja kina w starym stylu, gdzie fabula ma znaczenie i nie ma efektow specjalnych, mocne 7,5 u mnie.

ocenił(a) film na 8
Recenzje_Simona

Również podzielam zdanie, jak na netflixa aż za dobry :)

ocenił(a) film na 6
Recenzje_Simona

uważam bardzo podobnie- duet Costner / Harrelson, prezentuje się dużo ciekawiej niż nowszy film Netflixa z duetem De Niro / Pesci

ocenił(a) film na 8
Recenzje_Simona

O tym samym pomyślałem. Klimat w starym, dobrym klimacie filmów drogi i pościgów. Thelma & Lousie, Badlands itp. Idealne tempo, znakomita gra aktorska. Film, nie męczy nadmiarem akcji, czy efektów, toczy się raczej powoli, jak życie na prowincji, która jest tłem ukazanych wydarzeń, ale mija szybko. Oby więcej takich perełek.

Recenzje_Simona

Mam prośbę w imieniu wszystkich, którzy kochają kino - NIE PISZ JUŻ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones